poniedziałek, 23 grudnia 2013

Przerwa świąteczna - kolejne spotkanie dopiero 13 stycznia 2014 roku

Drogie Mamy, dziś (23 grudnia 2013) oczywiście nie ma spotkania dla mam:) Wszystkie zajęte jesteśmy przedświątecznymi przygotowaniami:) 
Do zobaczenia 13 stycznia 2014 roku, a będzie się wtedy działo, bo gościć będziemy Monikę Szczepanik, mamę dwóch dziewczynek, autorkę znanego bloga o dzieciach i Porozumieniu bez Przemocy (www.wswieciezyrafy.blogspot.com).
Szczegóły wkrótce:)
Zapraszamy!

niedziela, 22 grudnia 2013

Szlachetna Paczka - podziękowanie!

Drogie Mamy oraz wszyscy zaangażowani w przygotowanie paczki!

Bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję Szlachetna Paczka. Dziękujemy za wszystkie przyniesione rzeczy, a było tego naprawdę dużo. Za artykuły spożywcze, higieniczne, środki czystości, buty, zabawki, ubrania, koce, pościel, meble kuchenne, stół i wiele, wiele innych produktów, których nie jesteśmy w stanie wymienić. Paczkę przygotowywaliśmy dla samotnej mamy, która wychowuje dwóch chłopców (starszy syn ma 2 lata a młodszy 10 miesięcy). W sumie do magazynu zawiezionych zostało 29 paczek plus meble kuchenne oraz ława. Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy. Liczba osób, które włączyły się w przygotowanie paczki oraz liczba produktów, które trafiły do rodziny przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dziekujemy również Szkole Angielskiego eduSmart i Kreatywnej Akademii smartHeads za udostępnienie miejsca do pakowania oraz przechowywania paczek oraz za osobiste zaangażowanie w przygotowanie paczek dla rodziny.
Planujemy przed Wielkanocą przygotować paczkę z żywnością dla tej rodziny. O zbiórce produktów poinformujemy w odpowiednim czasie:) A gdyby ktoś nie wiedział, co zrobić z niepotrzebnym, ale sprawnym odkurzaczem, to prosimy o kontakt. Tej jednej rzeczy nie udało nam się zdobyć do świątecznej paczki.

Poniżej list z relacją wolontariuszki z przekazania paczki:

Drogi Współdarczyńco,


Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.


Poniżej znajdziesz kilka słów, które chciał przekazać od siebie wolontariusz opiekujący się rodziną. 
Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Pani Agnieszka była w szoku jak zobaczyła tyle paczek, a jeszcze te ładne szafki kuchenne i stolik, o których marzyła od dawna… Bardzo ucieszyła się także z żywności, ubrań, środków czystości i zabawek dla dzieci. Piotrusia i Pawełka najbardziej ucieszyły drewniane klocki, lokomotywa oraz autka.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Agnieszka bardzo dziękuje za wszystko, wszystko jej się podobało i dało jej oraz dzieciom wiele radości. Mama stwierdziła, że nareszcie będzie miała normalne święta. Nie spodziewała się tylu paczek i szafek kuchennych, o których marzyła. W ramach wdzięczności przygotowała kartkę świąteczną wraz z ręcznie robionymi choinkami.

A tu zdjęcia z pakowania paczek:





I certyfikat:)




niedziela, 15 grudnia 2013

Po spotkaniu z logopedą

Frekwencja na ostatnim spotkaniu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Spotkanie z logopedą cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przyszło aż 16 mam ze swoimi maluchami!

Nasza ekspertka opowiadała o etapach rozwoju aparatu artykulacyjnego i jaki wpływ na ten rozwój ma wprowadzanie pokarmów stałych do diety dziecka. Mówiła, jak wspierać mowę pociechy, dała przykłady zabaw paluszkowych i słownych i radziła, kiedy warto skonsultować się ze specjalistą a kiedy nie jest to jeszcze konieczne. Dzieliła się też własnym zawodowym, ale i macierzyńskim doświadczeniem. Obecne mamy również dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania. Myślę, że każda uczestniczka wyszła ze spotkania spokojniejsza o rozwój swojej pociechy. Najważniejszy wniosek ze spotkania: Słuchaj swojej intuicji!

Dziękujemy Natalii za obszerny wykład oraz wszystkim obecnym mamom za liczne przybycie i otwartą rozmowę.

A już dziś o 17:45 zapraszamy na ostatnie przed świętami spotkanie mam z maluszkami. Tym razem w luźnej atmosferze przy kawie i herbacie porozmawiamy o przygotowaniu i przeżywaniu świąt z dziećmi.










Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

środa, 4 grudnia 2013

Zaproszenie na spotkanie z logopedą

Drogie Mamy,
w nabliższy poniedziałek (9 grudnia) zapraszamy na spotkanie z logopedą. Naszym ekspertem będzie mama 2 letniej Laury oraz 6 miesięcznego Olafa, pedagog i logopeda.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

  • jak u niemowlaka i małego dziecka obserwować sprawność aparatu  artykulacyjnego
  • czy już się martwić, bo dziecko nie mówi lub mówi mało
  • czy dziecko rozwija się prawidłowo
  • jaki związek z mową ma wprowadzenie do diety dziecka pokarmów stałych
  • jak bawić się z dzieckiem za pomocą zabaw logopedycznych
oraz porozmawiać z logopedą na tematy związane z rozwojem dziecka

to zapraszamy w poniedziełek 9 grudnia na godz. 17:45 do Szkoły Angielskiego eduSmart i Kreatywnej Akademii smartHeads, ul. Jana Pawła II 7E, Czerwionka.

Maluchy na spotkaniu mile widziane, prosimy tylko zabrać obuwie zmienne dla dzieci:)

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Relacja z warsztatu "Przestań narzekać, zacznij działać!..."

W sobotę 30. listopada odbył się 3,5-godzinny warsztat pt.: "Przestań narzekać, zacznij działać! Jak znaleźć idealną pracę, kiedy jesteś mamą?” Był on prowadzony przez założycielki portalu mamopracuj.pl Joannę Gotfryd i Agnieszkę Czmyr-Kaczanowską z Krakowa. W warsztacie wzięło udział 11 mam. Podczas warsztatu dzieci bawiły się w sali obok z opiekunką, a kilkumiesięczne maluszki były pod opieką tatusiów.

Na początku spotkania zastanowiłyśmy się, po co nam praca, dlaczego chcemy pracować, jaką mamy motywację do pracy. Później opowiadałyśmy o swoich talentach, wyjątkowych umiejętnościach i mocnych stronach. Okazało się, że każda z nas ma w sobie niesamowity potencjał a jednocześnie jesteśmy tak różne o różnorodnych zainteresowaniach.

Po krótkiej przerwie w kilkuosobowych grupach zastanawiałyśmy się nad różnymi formami pracy i różnymi zawodami dla mam. A później każda z uczestniczek miała pomyśleć już tylko o sobie, co będzie dla niej osobiście najlepsze, jaki zawód pozwoli najlepiej wykorzystać własne umiejętności i jaka forma zatrudnienia będzie odpowiednia do indywidualnej sytuacji. Na koniec zrobiłyśmy plan działania do wdrożenia na najbliższe dni, tygodnie, miesiące.

To był niesamowity czas. Choć wiele mam widziało się po raz pierwszy, szybko przełamałyśmy pierwsze lody i każda bez skrępowania opowiadała o swoich mocnych stronach i dzieliła się doświadczeniem. Atmosfera była wspaniała. Różnorodne formy ćwiczeń pozwoliły nam nie tylko  na zdobycie teoretycznej wiedzy, ale i na trenowanie praktycznych umiejętności autoprezentacji, pracy indywidualnej, w parach i w grupie. Myślę, że każda mama wyniosła z tego warsztatu bardzo dużo. Czekamy teraz na owoce w życiu i karierze uczestniczek.

Dziękujemy wspaniałym prowadzącym. Asia i Agnieszka to wulkany energii, pomysłów i humoru. Świetnie moderowały spotkanie. Nie wtłaczały nam sztywnego przepisu na sukces, nic nie narzucały a jedynie towarzyszyły nam w samodzielnym odkrywaniu siebie, swoich talentów, ukrytych pragnień.


Dziękujemy też wszystkim uczestniczkom warsztatu. Mamy nadzieję, że był to dla Was wartościowy czas i że niebawem usłyszymy o Waszych sukcesach zawodowych.

(Tekst: Anna Sornek)
















Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".


poniedziałek, 25 listopada 2013

Po spotkaniu "Bierz Lub Wyrzuć..."

Dzisiaj na spotkaniu mam rozmawialiśmy o rozszerzaniu diety dziecka metodą BLW. W spotkaniu wzięło udział 8 mam ze swoimi maluszkami. Cieszę się, że dużo było całkiem malutkich niemowlaków, bo ich najbardziej dotyczył temat.

Starałam się jak najdokładniej i jak najbardziej przystępnie przybliżyć temat BLW. Mówiłam o zaletach i wadach tej metody, o tym kiedy zacząć, od czego zacząć, jak podawać jedzenie, na co zwrócić uwagę w kwestii bezpieczeństwa. Rozwiałam najczęstsze wątpliwości i odpowiadałam na pytania uczestniczek. Mam nadzieję, że mamy obecne na spotkaniu dowiedziały się więcej o tej jednak dość kontrowersyjnej metodzie i może przekonały się, by choć spróbować.

Spotkanie uważam za bardzo udane. Dziękuję za liczne przybycie.
Zainteresowanych pogłębieniem tematu odsyłam na mojego bloga do zakładki BLW. I polecam lekturę obowiązkową: Gill Rapley i Tracey Murkett "Bobas lubi wybór" i uzupełniającą: Gill Rapley i Tracey Murkett "Bobas lubi wybór. Książka kucharska".

Dziękuję również mamom, które przyniosły rzeczy do Szlachetnej Paczki. Przypominam, że można jeszcze pomóc przynosząc dary na spotkanie za tydzień.



Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

sobota, 23 listopada 2013

Mamy pomagają mamie będącej w trudnej sytuacji - Szlachetna Paczka

W ramach akcji Szlachetna Paczka chcemy przygotować paczkę dla mamy z dwójką małych dzieci, która znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Jako mamy małych dzieci wiemy ile kosztuje zwykłe codzienne życie, możemy też sobie spróbować wyobrazić o ile trudniejsze jest to życie, gdy mama wychowuje dzieci sama i zmaga się z dodatkowymi problemami. Jako mamy wiemy też czego potrzebuje inna mama, orientujemy się w rozmiarach ubrań dla dzieci, tego co dzieci w danym wieku jedzą itd. Dzięki temu możemy bardzo konkretnie pomóc tej mamie. Na pewno jeszcze część z nas ma w domu ubranka po swoich dzieciach, których nie potrzebuje. Albo może w domu zostało jakieś opakowanie kaszki, a dziecko już jej nie je, a może przy okazji zakupów dla naszych maluchów udałoby się dorzucić do koszyka dodatkową paczkę chusteczek czy szampon?

Wspólnymi siłami możemy pomóc tej rodzinie! 

Poniżej znajduje się opis rodziny oraz lista, czego rodzina potrzebuje. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w przygotowanie paczki, to prosimy przynosić rzeczy na spotkanie mam 25 listopada lub 2 grudnia, a jeśli komuś nie pasują te terminy, to prosimy o kontakt, ustalimy inny termin i miejsce odbioru produktów (e-mail: mamy.czerwionka@gmail.com). Paczki będziemy oddawać do magazynu 7-8 grudnia.

Opis rodziny:
Pani Agnieszka (25 l.) wychowuje samotnie dwóch synów: Piotrusia (2 l.) oraz siedmiomiesięcznego Pawełka. Po ciężkich przeżyciach związanych z fizycznym znęcaniem się byłego partnera oraz przebywaniem w ośrodku dla bezdomnych dzielna mama powoli stara się odbudować swoje życie. Przyczyną trudnej sytuacji są problemy finansowe, niemożność podjęcia pracy oraz podejrzenie autyzmu u starszego syna. Pani Agnieszka wraz z synami mieszka w bardzo ubogim dwupokojowym mieszkaniu, w którym nie ma łazienki i przydałby się remont. Na przychody rodziny składają się: zasiłek okresowy, dopłaty do mieszkania oraz alimenty w łącznej kwocie 860 zł. Po opłaceniu rachunków, na jedzenie i inne potrzeby pozostaje im tylko 162 zł na osobę. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, odzieży oraz środków czystości.


Potrzeby rodziny: 
Pani Agnieszka bardzo prosi o żywność, ubrania oraz środki czystości, bo tego najszybciej w domu
brakuje.

Żywność trwała:
Herbata, Kawa, Ryż, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy
mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: kaszki BoboVita
Inne produkty żywnościowe: mleko, kasza manna, płatki owsiane, owoce w puszkach, ziemniaki (większa ilość), owoce, słodycze, soki owocowe w kartonach

Środki czystości:
Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Artykuły dziecięce: puder, krem przeciw odparzeniom, pampersy (rozmiar 4 lub 5)
Inne: wiadro, 2 duże plastikowe miski, ściereczki, gąbki, papier toaletowy, chusteczki higieniczne

Odzież:
Agnieszka
Rodzaj odzieży: zimowa/przejściowa
Kategoria: bluzy z dł. rękawem, swetry, t-shirty, dżinsy, kurtka zimowa, szal, rękawiczki
Rozmiar: L
Sylwetka: wzrost: 168
Uwagi: biodra: 98, talia: 93

Piotr (2 lata)
Rodzaj odzieży: zimowa/przejściowa
Kategoria: kurtka zimowa, rajstopki, spodnie, czapka, szalik, rękawiczki, bluzki z dł. rękawem, sweterki
Rozmiar: 104

Paweł (w grudniu będzie miał 10 miesięcy)
Rodzaj odzieży: zimowa/przejściowa
Kategoria: kombinezon, body, rajstopki, czapka, szalik, rękawiczki, bluzki z dł. rękawem, sweterki
Rozmiar: 80

Obuwie:
Agnieszka
Rodzaj obuwia: zimowe/przejściowe
Kategoria: adidasy, kozaki
Rozmiar: 41
Uwagi: kozaki na małym obcasie, dł. stopy: 24cm

Piotr
Rodzaj obuwia: zimowe/przejściowe
Kategoria: trapery zimowe, adidasy, kapcie
Rozmiar: 26

Paweł
Rodzaj obuwia: zimowe/przejściowe
Kategoria: adidasy, buty zimowe
Rozmiar: dziecko 10-miesięczne, dł. stopy: 13 cm

Pomoce szkolne
Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Klej, Przybory do pisania, kolorowanki

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki łązienkowe i kuchenne
Brakujące sprzęty: odkurzacz (może być używany) - nie mają odkurzacza, na podłogach są dywany; jako że rodzina nie ma stołu często na podłodze jest sporo okruszków.

Inne potrzeby:
węgiel na opał, stolik - ława, meble kuchenne do małej kuchni - w zasadzie pani Agnieszka nie ma mebli
kuchennych prócz jakichś dwóch szafek; stolik się przyda, gdyż obecnie rodzina takowego nie posiada i je posiłki na fotelu, bądź kanapie.

Specjalne upominki:
Piotr - bajki/zabawki z serii "Tomek i przyjaciele", Agnieszka - kosmetyki, Paweł - zabawki edukacyjne

Nasza paczka nie musi zawierać wszystkich wymienionych produktów. Najważniejsze to żywność, środki czystości i ubrania dla dzieci.





Relacja ze spotkania z doradczynią laktacyjną

W poniedziałek 18 listopada miało miejsce udane spotkanie z Katarzyną Osadnik - położną i doradczynią laktacyjną. W spotkaniu wzięło udział sporo mam ze swoimi maluszkami i mamy w ciąży. Pani Kasia dostarczyła nam dużej porcji wiedzy dotyczącej laktacji i wielu ciekawostek z nią związanych. Pokazała, jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi, jak radzić sobie w różnych sytuacjach kryzysowych i po czym poznać, że dziecko się najada. Dowiedziałyśmy się, jak prawidłowo zakładać kapturki, kiedy już są potrzebne, i jak dobrać odpowiedni laktator. Rozprawiłyśmy się z popularnymi mitami związanymi z karmieniem piersią i wzmocniłyśmy w sobie pewność, że jesteśmy w stanie wykarmić nasze dzieci. Doradczyni odpowiadała też na pytania uczestniczek i udzielała porad. Spotkanie było bardzo udane i myślę, że każda z mam wyszła z niego bogatsza w wiedzę. Bardzo serdecznie dziękujemy naszej ekspertce oraz wszystkim uczestniczącym w spotkaniu mamom.
(autor tekstu: Anna Sornek)



Na zdjęciu: Katarzyna Osadnik, położna i doradczyni laktacyjna




 

 Pani Kasia pokazuje, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi.
 
 Najmłodszy maluszek uczestniczący w spotkaniu miał 2 tygodnie.


 Podczas spotkania nie jedna mama karmiła piersią swoje dziecko.




środa, 20 listopada 2013

Zaproszenie na spotkanie "Bierz Lub Wyrzuć, czyli o rozszerzaniu diety dziecka inaczej"

W poniedziałek miało miejsce udane spotkanie z Katarzyną Osadnik - położną i doradczynią laktacyjną. W spotkaniu wzięło udział sporo mam ze swoimi maluszkami i mamy w ciąży. Pani Kasia dostarczyła nam dużej porcji wiedzy dotyczącej laktacji i wielu ciekawostek z nią związanych. Pokazała, jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi, jak radzić sobie w różnych sytuacjach kryzysowych i po czym poznać, że dziecko się najada. Dowiedziałyśmy się, jak prawidłowo zakładać kapturki, kiedy już są potrzebne, i jak dobrać odpowiedni laktator. Rozprawiłyśmy się z popularnymi mitami związanymi z karmieniem piersią i wzmocniłyśmy w sobie pewność, że jesteśmy w stanie wykarmić nasze dzieci. Doradczyni odpowiadała też na pytania uczestniczek i udzielała porad. Spotkanie było bardzo udane i myślę, że każda z mam wyszła z niego bogatsza w wiedzę. Bardzo serdecznie dziękujemy naszej ekspertce oraz wszystkim uczestniczącym w spotkaniu mamom.

A już w najbliższy poniedziałek będziemy kontynuować temat karmienia dzieci, czyli co robić, kiedy nadchodzi czas rozszerzania diety. Każda świeżo upieczona mama w pewnym momencie zastanawia się, kiedy i jak rozszerzać dietę malucha. Od czego zacząć i w jaki sposób to podawać? Na te i inne pytania odpowiemy na najbliższym spotkaniu. Powiemy o rozszerzaniu diety dziecka metodą BLW (baby-led weaning, Bobas Lubi Wybór) polegającej na oddaniu dziecku kontroli nad procesem poznawania nowości. Metoda ta spotyka się z coraz większą popularnością, ale jest wciąż jeszcze uważana za kontrowersyjną.

Zainteresowane tematem mamy zapraszamy w poniedziałek (25. listopada) o godzinie 17:45 do Kreatywnej Akademii SmartHeads i Szkoły Angielskiego EduSmart, przy ul. Jana Pawła II 7E w Czerwionce.





Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

piątek, 8 listopada 2013

Zapraszamy na spotkanie z doradczynią laktacyjną

Zapraszamy mamy z maluszkami oraz kobiety w ciąży na spotkanie z doradczynią laktacyjną. Naszym ekspertem będzie Katarzyna Osadnik, położna i doradczyni laktacyjna. Będziemy rozmawiać o karmieniu piersią, o przygotowaniu do karmienia, o problemach i trudnościach związanych z karmieniem, a także o korzyściach płynących z karmienia piersią. Będzie również okazja by zadać pytanie oraz porozmawiać ze spacjalistą, a także z innymi mamami o karmieniu piersią. Zapraszamy serdecznie:)

Termin spotkania: 18 listopada (poniedziałek), godz. 17:45
Miejsce: Szkoła Angielskiego eduSmart i Kreatywna Akademia smartHeads, ul. Jana Pawła 7E, Czerwionka
Zgłoszenia: mamy.czerwionka@gmail.com

W mailu proszę podać imię i nazwisko oraz wiek dziecka (jeśli mama przyjdzie z dzieckiem).

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Aktywne Mamy".


Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

wtorek, 5 listopada 2013

Zaproszenie na warsztat z "Mamo pracuj, jeśli chcesz"

Zapraszamy na kolejny warsztat dla mam w ramach projektu "Aktywne Mamy". Temat warsztatu:

„Przestań narzekać, zacznij działać! Jak znaleźć idealną pracę, kiedy jesteś mamą?"


Jesteś aktywną mamą? Pracujesz? Szukasz pracy? A może chciałabyś przez kilka godzin w tygodniu oderwać się od spraw domowych? Chcesz zarabiać, robiąc to, co lubisz najbardziej, tylko nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy do udziału w naszym warsztacie!
Nasz warsztat skierowany jest do wszystkich mam, które chcą być aktywne zawodowo.
Wspólnie zastanowimy się dlaczego właściwie chcemy (lub nie) wrócić do pracy i jak znaleźć taką, która umożliwi godzenie życia rodzinnego. Każda ma w sobie talent, który warto rozwijać. Wspólnie przygotujemy przynajmniej 50 pomysłów na pracę dla mam i zainspirujemy Was do działania. Zapraszamy!

Termin: sobota 30 listopada 2013 r. godz. 10.00 – 13.30
Miejsce: Szkoła Angielskiego eduSmart i Kreatywna Akademia smatrHeads, ul. Jana Pawła II 7E, Czerwionka-Leszczyny (Czerwionka)
Liczba miejsc ograniczona. 

Zapewniamy opiekę dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: mamy.czerwionka@gmail.comW mailu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz imię i wiek dziecka (jeśli mama przyjdzie z dzieckiem).

Program ramowy warsztatów


Część I warsztatów:  Po co mi ta praca?

To część, w trakcie której porozmawiamy o swoich marzeniach i  oczekiwaniach odnośnie pracy zawodowej

Część II warsztatów:  Mam talent!

Każda z nas ma w sobie talenty i cechy, które mogą być początkiem nowej drogi zawodowej. Jak je w sobie odkryć i wykorzystać?

Część III warsztatów:  Mamo zarabiaj!

Szukamy idealnej pracy dla siebie, przygotowując listę zawodów dla mam.

Część IV warsztatów: I co dalej?

Jak nie utknąć w fazie marzeń. Jak zacząć działać i realizować swoje plany.

Program warsztatów uwzględnia jedną przerwę 15-minutową.


Trenerki:

Joanna Gotfryd
Certyfikowana trenerka. Od blisko dwóch lat współtworzę portal Mamo Pracuj, który jest moją odpowiedzią na próbę pogodzenia aktywności zawodowej z życiem rodzinnym. Wcześniej przez 10 lat pracowałam w „biznesie”, zajmując się handlem zagranicznym i marketingiem. Jestem mamą dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonują mnie Włochy, Hiszpania i wszystko, co z nimi jest związane. Marzę o dalekich podróżach, na razie, z rodziną, podróżuję po Polsce.

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska
Certyfikowana trenerka. Jestem aktywną mamą dwóch dziewczynek i żoną równie aktywnego, męża. Od narodzin mojej pierwszej córki (czyli ponad 6 lat) pracuję w niestandardowych formach i miejscach, korzystając z wszelkich możliwych elastycznych form pracy, w tym także prowadząc działalność gospodarczą i fundację.


Idea portalu



Mamo Pracuj (www.mamopracuj.pl) to ogólnopolski portal internetowy dla mam i pracodawców. Z jednej strony wpieramy matki, które chcą wrócić do aktywności zawodowej z drugiej zachęcamy pracodawców do otwierania się na zatrudnianie matek, do stosowania elastycznych form zatrudniania umożliwiających matkom podjęcie pracy.
Podpowiadamy kobietom, jak godzić życie rodzinne z zawodowym, jak szukać pracy i jak ją utrzymać. Publikujemy ogłoszenia o pracę wybrane specjalnie dla mam, piszemy o tym, jak założyć własną firmę, prezentujemy pomysły sprawdzonych biznesów. Publikujemy inspirujące historie przedsiębiorczych matek, informacje o warsztatach i szkoleniach. Prowadzimy badania i kampanie. 
Zapraszamy na www.mamopracuj.pl i na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/MamoPracuj



Prosimy o wykonanie zadania domowego przed warsztatami:

Zapytaj 5 bliskich Ci osób (męża, przyjaciółek, rodzeństwa, rodziców, sąsiadów) o to, jak Cię widzą – jakie masz talenty, mocne strony i cenne umiejętności. TY sama też pomyśl nad tym. Przyjdź na warsztaty z wypisanymi cechami / talentami . Będzie nam to potrzebne do aktywnej pracy podczas warsztatów.


Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".


piątek, 1 listopada 2013

Zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie "Czym jest rodzicielstwo bliskości?"

Zapraszamy w najbliższy poniedziałek na spotkanie MAM. Godz. 17:45, Szkoła Angielskiego eduSmart w Czerwionce. Na spotkaniu spróbujemy wyjaśnić co oznacza termin "Rodzicielstwo bliskości" i na jakich 7 filarach się ono opiera. 
Do zobaczenia:)

PS: Bardzo serdecznie zapraszamy nowe mamy. Czekamy na Was!:)




poniedziałek, 28 października 2013

Relacja z warsztatu "Odkrywanie zdolności i pasji"


W sobotę 26 października odbył się trzygodzinny warsztat pt.: "Odkrywanie zdolności i pasji". Był on prowadzony przez Annę Chojowską-Szymańską z Krakowa, która jest coachem oraz fotografem. W warsztacie wzięło udział 10 mam. Podczas warsztatu dzieci bawiły się w sali obok z opiekunką, a najmniejsze dzieci, kilkumiesięczne, były pod opieką tatusiów.
Różne ćwiczenia (indywidualne, w parach, w grupach) pozwoliły uczestniczkom warsztatu dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, o swoich talentach i pasjach, a często także utwierdzić w tym co robią i czym się pasjonują. Był to niesamowity czas. Choć wiele mam widziało się po raz pierwszy, to podczas warsztatów stworzyły się wspaniałe relacje pomiędzy uczestniczkami. Zaangażowanie całej grupy sprawiło, że każda mama wyniosła z tego warsztatu bardzo dużo. Można śmiało powiedzieć, że warsztat był niepowtarzalny i na pewno przyniesie owoce w życiu uczestniczek, czy to w postacji rozwijania swojej dotychaczasowej pasji, czy też rozpoczęcia przygody z czymś zupełnie nowym. A już w listopadzie zapraszamy na warsztat "Mamo pracuj, jeśli chcesz". Szczegóły wkrótce!





Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".


piątek, 25 października 2013

Cykl spotkań o wychowaniu

Drogie Mamy!
Zapraszamy w poniedziałek na spotkanie mam z maluszkami.
Godz. 17:45, Szkoła Angielskiego eduSmart, Jana Pawła II 7E, Czerwionka.

Chcemy rozpocząć cykl spotkań dotyczących wychowania. W poniedziałek będzie spotkanie rozpoczynające ten cykl. Chciałybyśmy się dowiedzieć na tym spotkaniu jakie są Wasze oczekiwania co do tematów spotkań. Już mamy kilka propozycji tematów, np. jak poradzić sobie z tym, że babcia inaczej wychowuje moje dziecko, jak reagować, gdy maluch się złości, jak poradzić sobie z rozłąką (np. gdy mama idzie do pracy).

Do zobaczenia w poniedziałek:)

czwartek, 17 października 2013

Warsztat "Odkrywanie zdolności i pasji"

Drogie MAMY,
w ramach projektu Aktywne Mamy 26 października (sobota) w godz. 10:00-13:00 odbędzie się warsztat "Odkrywanie zdolności i pasji", który poprowadzi trener, coach Anna Chojowska-Szymańska z Krakowa. Podczas warsztatu zapewniamy opiekę dla dzieci od 2 lat (dzieci będą bawiły się w sali obok razem z opiekunką:)).

Trzygodzinny warsztat poświęcony będzie: 
- odkrywaniu własnych pasji i talentów, 
- poszukiwaniu nowych dróg rozwoju (osobistego, zawodowego),
- a może odgrzebywaniu dawnych spod warstwy rutyny, przyzwyczajeń, nabytych w miarę upływu czasów nawyków, sposobów myślenia o sobie,
- odnajdywaniu własnego flow - "przepływu" i związanego z nim poczucia szczęścia i samorealizacji;
- refleksji nad praktycznymi zastosowaniami swoich zamiłowań, nad sposobami ich owocnego wykorzystania.

Metody pracy:
wykorzystanie potencjału relacji, dynamiki grupowej, informacji zwrotnej od grupy, interaktywne ćwiczenia: indywidualne, w dwójkach, w małych zespołach.

Warsztat jest bezpłatny (skierowany do mam małych dzieci w wieku od 0 do około 5 lat oraz kobiet w ciąży). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: mamy.czerwionka@gmail.com. W mailu proszę podać imię i nazwisko, telefon oraz imię i wiek dziecka (jeśli mama przyjdzie z dzieckiem).

Miejsce:
Szkoła Angielskiego eduSmart i Kreatywna Akademia smartHeads ul. Jana Pawła II 7E w Czerwionce-Leszczynach

Zapraszamy serdecznie!:)





Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

niedziela, 13 października 2013

Zaproszenie na spotkanie "Bez prania mózgu, czyli o alternatywnych środkach piorących bardziej praktycznie"

Zapraszamy na kolejne spotkanie mam, które już jutro (14. października) o godzinie 17:45 w Kreatywnej Akademii SmartHeads i Szkole Angielskiego EduSmart, przy ul. Jana Pawła II 7E w Czerwionce. Poruszymy wreszcie przesuwany od dwóch tygodni temat alternatywnych środków piorących.

Orzechy indyjskie, kule piorące, ekoproszki... Czy są skuteczne? Ile kosztują? Na jak długo starczą?

Wspomnimy też o ekologicznych dodatkach do prania: mydłach naturalnych (Aleppo i Marsylskim), sodzie oczyszczonej, naturalnych olejkach eterycznych itp.

 


Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

sobota, 5 października 2013

7 października porozmawiamy o ekologicznych środkach piorących lub o pieluszkach wielorazowych - zapraszamy:)

Zapraszamy w poniedziałek na 17:45 na spotkanie MAM z maluszkami (Czerwionka, ul. Jana Pawła II 7E - szkoła angielskiego eduSmart). Ze względu na sezon chorobowy, który nie oszczędza też naszych prelegentek, temat będzie zależał od tego, czy Ania będzie mogła przyjść i powiedzieć o ekologicznych środkach do prania, czy nie. Jeśli nie, to temat o środkach piorących odłożymy na następny tydzień, a w poniedziałek powtórzymy temat o pieluszkach wielorazowymi, bo nie wszystkim zainteresowanym poprzednim razem udało się dotrzeć:)

Zapraszamy serdecznie:)

niedziela, 22 września 2013

Zaproszenie na spotkanie "Bez prania mózgu, czyli o alternatywnych środkach piorących bardziej praktycznie"

Rusza semestralny kurs języka angielskiego dla mam. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godzinie 18:15.


W tym tygodniu nie będzie spotkania Klubu Mam.

Od przyszłego tygodnia spotykać się będziemy w poniedziałki o godzinie 17:45.

Już dziś zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek (30. września). Tym razem porozmawiamy o alternatywnych środkach piorących.

Orzechy indyjskie, kule piorące, ekoproszki... Czy są skuteczne? Ile kosztują? Na jak długo starczą?

Wspomnimy też o ekologicznych dodatkach do prania: mydłach naturalnych (Aleppo i Marsylskim), sodzie oczyszczonej, naturalnych olejkach eterycznych itp.

 


Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".

czwartek, 12 września 2013

Zaproszenie na spotkanie "Nie tylko tetra, czyli o pieluchach wielorazowych"

Pierwsze spotkanie w nowym miejscu już za nami. Przyszły stałe bywalczynie jak i kilka nowych mam z dziećmi. Cieszy nas to ogromnie.

A już w najbliższy wtorek (17 września) o godzinie 16:00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu do Kreatywnej Akademii SmartHeads i Szkole Angielskiego EduSmart, przy ul. Jana Pawła II 7E w Czerwionce.

Tym razem porozmawiamy o pieluchach wielorazowych.
Jeśli wielorazówki kojarzą Ci się tylko z tetrą - przyjdź, poznasz też inne rodzaje!
Jeśli już je znasz i ciekawi Cię to zagadnienie, ale masz wątpliwości, jak to wygląda w praktyce - przyjdź, wszystkiego się dowiesz!
Jeśli sama używasz takich pieluszek dla swojego dziecka - przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem!

Przedstawimy rodzaje pieluch. Omówimy sposoby ich zakładania. Powiemy, jak przechowywać i prać brudne pieluszki. Porównamy pieluszki jedno- i wielorazowe pod względem wyglądu, chłonności, wygody używania, ekonomii i ekologii. Można będzie z bliska zobaczyć a nawet namacalnie sprawdzić rożne "wieluszki".




Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża".